Drewniane układanki dla Dzieci

Producenci

Nasz sklep

Nasz sklep

1. Sklep z Zabawkami i Balonami - ul. Konopczyńskiego 14/9u KRAKÓW (Ruczaj) Tel: 12307-34-84 2. Sklep z artykułami Imprezowymi i Balonami - os. 2 Pułku Lotniczego 47B Kraków (Czyżyny) Tel: 575-892-150

Drewniane układanki dla Dzieci

Jest 61 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 61 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 61 elementów

Drewniane układanki

Układanki dla dzieci spełniają szereg funkcji i występują pod wieloma postaciami. Układanki różnią się od siebie wielkością elementów jak i stopniem skomplikowania. Wyróżniamy małe zestawy z dużymi elementami dla młodszych dzieci jak i większe, bardziej rozbudowane zestawy składające się z dużej ilości drobnych elementów.

Drewniane układanki uczą dzieci dopasowywać różne elementy do siebie, ćwiczą cierpliwość, poprawiają koncentrację czy logiczne myślenie. Dziecko oprócz zdolności motorycznych uczy się także kolorów.

Jak wybrać odpowiednią układankę dla dziecka?

Przede wszystkim należy kierować się wiekiem dziecka. Zbyt małe elementy mogą być niebezpieczne dla młodszych dzieciaków. Wysoki stopień skomplikowania może też zniechęcić dziecko do dalszej zabawy. Na początek można kupić mniejszy zestaw, a w przyszłości rozbudować go o kolejne klocki. Układanki drewniane często mają to do siebie, że klocki z różnych zestawów pasują do siebie.

Te najbardziej popularne układanki to drewniane sześciany z obrazkami, gdzie na każdej ścianie znajduje się element innego obrazka. Zadaniem dziecka jest tak ułożyć wszystkie elementy aby powstał obrazek. Ze względu na kształt tych klocków, dziecko może się nimi także bawić jak zwykłymi klockami konstrukcyjnymi. Dużym powodzeniem cieszą się też kolorowe mozaiki. Z elementów o różnych kształtach i kolorach dziecko, bez względu na wiek, może stworzyć różne ciekawe kompozycje. Ciekawą propozycję stanowi też magnetyczna mozaika geometryczna. W zestawie znajduje się tablica, na której dzięki magnesom, układamy proste kompozycje. Nie słabnącą popularnością, cieszą się od lat, tzw. piramidy. Zazwyczaj zabawa polega na tym że mamy drewnianą podkładkę w której wycięte są różne otwory i zadaniem dziecka jest dopasować klocek o odpowiednim kształcie, lub i kolorze do otworów w podstawce. Czasami trzeba nawlekać, czy układać klocki w odpowiedniej kolejności, co zmusza dziecko do myślenia.

Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jest zakup zabawki - gry. Najprostszym, a zarazem najlepszym przykładem jest domino, np. takie słowno - obrazkowe, gdzie gra polega na łączeniu słów z obrazkami. Wciągająca i edukacyjna gra dla całej rodziny. Warto tutaj wspomnieć takie produkty jak: puzzle drewniane czy wagę wykonaną z drewna, na której dziecko musi tak ułożyć odpowiednie klocki, aby waga się zrównoważyła.

Drewniane układanki to zabawki które powinny znaleźć się w Twoim domu. Rozwijają zdolności motoryczne dziecka jak również pełnią funkcję edukacyjną. Dodatkowo są to zabawki ponadczasowe. Nie psują się i służą rodzinie przez wiele pokoleń.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Znajdziecie tutaj starannie wykonane zabawki z polskiego drewna, o gładkich, bezpiecznych dla dzieci krawędziach, i jeśli malowane to tylko bezpiecznymi spożywczymi farbami.

Marki jakie znajdziecie w tym dziale to min:

Bajo, Pilch, Heros, Haba, Brik czy Lupo Toys.